Nareszcie wygrali

Pierwszą wygraną w rundzie wiosennej odnotowali piłkarze Bruk-Betu Nieciecza. Niecieczanie efektownie pokonali Przebój Wolbrom 3:1, mimo, że do 73 minuty przegrywali 0:1. Dwa gole dla Bruk-Betu zdobył wprowadzony na ostatnie pół godziny Artur Prokop. Zespół z Niecieczy zajmuje w tabeli II ligi drugą lokatę, mając tyle samo punktów, co Kolejarz Stróże. Kolejnym rywalem Bruk-Betu będzie sąsiad w tabeli – Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Piłkarze Bruk-Betu przełamali w Wolbromiu fatalną passę wiosennych porażek. Już w pierwszym kwadransie meczu goście mogli dwa razy trafić do siatki Przeboju, ale dwukrotnie Piotr Trafarski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Do siatki trafił natomiast Łukasz Szczoczarz, ale sędzia uznał, że bramka padła ze spalonego.

Bramki padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw w 53 minucie Jacek sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Żmudkę, za co obejrzał czerwona kartkę. Podyktowany po tym faulu rzut wolny, na bramkę zamienił Guja. Grający w dziesiątkę niecieczanie zdołali jednak odwrócić losy meczu. W 73 minucie piłka dośrodkowana w pole karne gospodarzy trafiła w rękę jednego z zawodników Przeboju, a wyrównanie z rzutu karnego zdobył Artur Prokop, który pojawił się na murawie w 59 minucie. Dwie minuty później było już 2:1 dla Bruk-Betu. Przytomnie w polu karnym gospodarzy zachował się Trafarski i wślizgiem skierował piłkę do siatki. Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Artur Prokop. Akcja zaczęła się od rzutu rożnego dla Przeboju. Bramkarz gospodarzy zapędził się na pole karne Bruk-Betu, ale takie ryzyko okazało się przyczyną porażki. Kontrę wyprowadził Trafarski, trafiła ona do Prokopa, a ten strzałem z 20 metrów zdobył swoją drugą bramkę.
Po remisie Kolejarza Stróże obydwie drużyny – Kolejarz i Bruk-Bet mają tyle samo – 46 punktów. Wiele wyjaśnić się może w układzie tabeli już po następnej kolejce, gdyż Bruk-Bet zmierzy się z zajmującym trzecia lokatę Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Przebój Wolbrom - Bruk-Bet Nieciecza 1:3 (0:0)
Bramki: Guja 54 min. - Prokop 2 (73 i 90 min.) Trafarski (75 min.)
Żółta kartka: Trafarski, czerwona kartka: Jacek
Sędziował: R. Sawicki (Tarnobrzeg), widzów 500
Bruk- Bet: Budka - Wójcik, Jacek, Czarny, Kleinschmidt, Szałęga (59 min. Kot), Metz (59 min. Prokop), Cygnar, Kwiek (90 min. Smółka), Trafarski, Szczoczarz (61 min. Dzierżanowski)