Koszykarze na remis

Koszykarze Unii Tarnów przegrali w Kielcach z tamtejszym UMKS 66:88. W rywalizacji play-off do dwóch wygranych wynik brzmi 1:1. Na zwycięzcę tarnowsko-kieleckiego pojedynku czeka już w finale Rosa Sport Radom.

W mocno osłabionym składzie, bez Szewczyka, Grysa i Bryzka, pojechali na rewanżowy pojedynek play-off do Kielce koszykarze Unii Tarnów. Już po pierwszej kwarcie UMKS Kielce prowadził różnica 10 punktów – 24:14. Jeszcze w 36 minucie gospodarze prowadzili różnica 12 punktów, wówczas jednak parkiet opuścić musieli z powodu pięciu przewinień Wilusz oraz Zych, i w ten sposób tarnowianie definitywnie stracili szansę na zwycięstwo.
W rywalizacji do dwóch wygranych jest remis 1:1. Decydujące spotkanie rozegrane zostanie 5 maja w Tarnowie. Zwycięzca zmierzy się w finale play-off z drużyną Rosa Sport Radom.

UMKS Kielce – Unia Tarnów 88:66 (24:14, 19:10, 15:23, 30:19)
Punkty dla Unii: Sobiło 16, Zych 14, Kamecki 14, Wilusz 12, Majchrzak 8, Lisowski 2.