Czech najlepszy w Tarnowie

15 czerwca w Tarnowie przy powstającej galerii Gemini Jasna odbyło się Kryterium Kolarskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego poprzedzające Małopolski Wyścig Górski. Zwycięzcą kryterium został Czech Martin Zlamalik, który wyprzedził dwóch Polaków – Mateusza Komara i Błażeja Janiczaka. Na starcie tarnowskiego kryterium stanęło 82 zawodników.

82 kolarzy stanęło na starcie rozegranego w Tarnowie 15 kwietnia Kryterium Kolarskiego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zawody ukończyło 57 kolarzy, najlepszy okazał się Czech Martin Zlamalik z grupy Sunweb – Revor. Na drugim i trzecim miejscu kryterium ukończyli Polacy – Mateusz Komar i Błażej Janiczak z grupy Mróz Active Jet. Zwycięzca uzyskał 28 punktów na trasie kryterium, kolejny zawodnicy wywalczyli odpowiednio 17 i 12 punktów.