Odlegle miejsca Polaków w Moskwie

Tomasz Oleksy zajął 11 miejsce, a Edyta Ropek 16 lokatę w rozegranej w Moskwie kolejnej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Kolejne pucharowe zawody odbędą się w lipcu we Francji.

W miniony weekend w Moskwie rozegrana została druga tegoroczna eliminacja Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Na starcie stanęło 21 kobiet i 42 mężczyzn z całego świata. Tym razem słabo spisali się niestety reprezentantki i reprezentanci Polski. Do rundy finałowej awansowała tylko dwójka z nich - Edyta Ropek z Alpinus Azoty Team (MKS Tarnovia) i Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia). Pechowe siedemnaste miejsce, tuż za grupą finałową zajęła Monika Prokopiuk ze Skarpy Lublin. Słabe czasy eliminacji Łukasza Świrka (SMG Lubin) i Jędrzeja Komosińskiego (PGNiG AZS PWSZ Tarnów) dały im odpowiednio 29 i 32 miejsce.
W rundzie finałowej tarnowianka w biegu z Ukrainką Olgą Szeremetiewą odpadła od ściany i ostatecznie sklasyfikowana została na 16 pozycji. Tomasz Oleksy przegrał z Ukraińcem Maksimem Osipowem i sklasyfikowany został na 11 miejscu.
W rywalizacji kobiet wszystkie miejsca na podium zajęły Rosjanki, zwyciężyła Julia Lewoczkina, przed Olgą Estiegniewą i Marią Krasawiną. Zmagania mężczyzn wygrał Stanisław Kokorin przed Jewgenijem Wajczekowskim i Maksimem Osipowem z Ukrainy.
Po dwóch eliminacjach Edyta Ropek z 85 punktami plasuje się na piątym miejscu w Pucharze Świata, Tomasz Oleksy sklasyfikowany jest na 16, a Jędrzej Komosiński na 14 pozycji. Kolejne zawody pucharowe w konkurencji na czas odbędą się 12 i 13 lipca we francuskim Chamonix.