Pianka serowa i...coś do niejŚwięta za nami, ale ciągle jeszcze tkwimy w świątecznym nastroju. Za chwilę przecież Sylwester. Dla tych, którzy urządzają zabawę w domu proponuję prosty i szybki, acz wytworny deser. Czasu nie zajmuje prawie wcale i kosztuje jeszcze mniej, ale naprawdę warto.

Składniki:
2 jajka
3 łyżki cukru
1 i 1/2 naturalnego serka homogenizowanego
1 cukier waniliowy (1,6 dkg)
20 dkg owoców (morele, brzoskwinie, jagody, wisienki, ananas – jednym słowem, co kto lubi i ma, mogą być z puszki, świeże lub mrożone)

Przygotowanie:
Białka ubić na sztywną pianę, a żółtka utrzeć z 2 łyżkami cukru i cukrem waniliowym. Pianę i utarte żółtka połączyć z serkiem i delikatnie, ale dokładnie wymieszać. Dołożyć pokrojone w drobną kostkę i posypane lekko cukrem owoce. Deser najlepiej smakuje mocno schłodzony, a bardzo elegancko wygląda w wysokich, wąskich pucharkach, posypany po wierzchu posiekanymi migdałami lub orzechami.
Jako odpowiednie towarzystwo do deseru proponuję podać Błękitną Lagunę – drink złożony z pół szklanki Curacao Blue, pół szklanki tequili i półtorej szklanki zmrożonej, gazowanej wody mineralnej. Szklaneczki z Błękitną Laguną, przyozdobione koktajlową czeresienką i plasterkiem cytryny będą idealnie współgrać z elegancką serową pianką

06.04.2011
Komentarze:
Mary: 14.12.2015
Do tvarohove9ho kole1če jsme dali jednu koktsu (keledmek, krabičku) tvarohu. Lepšed je použedt tvaroh na strouhe1ned.Zajedmave9 je, že babička v receptu na tvarohovfd kole1č neměla napsane9, kolik tvarohu do ne1divky de1t. Takže druhe1 rada by mohl znedt do ne1divky tvarohove9ho kole1če de1me tvarohu dle chuti.
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |