Informator Kulturalny



WYSTAWY





Malarstwo Wacława Onaka


 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza w poniedziałek, 8 kwietnia, na wernisaż wystawy „Wacław Onak – Malarstwo”. Wystawa, które eksponowana będzie w Piwnicy pod Trójką do 10 maja,  wpisuje się w cykl Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej.

 

W poniedziałek, 8 kwietnia, w galerii Piwnica pod Trójką o godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy „Wacław Onak – Malarstwo”. Wystawa odbędzie się w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej, który tarnowskie muzeum realizuje od 2010 roku.

Wacław Onak urodził się w 1958 roku w Tarnowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1985 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Swoje prace prezentuje na wystawach stałych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą, znajdują się one również w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie, m.in. w: Belgii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Japonii, Anglii, Szwecji, USA, Brazylii, Australii, Ukrainie i w Polsce. O swojej twórczości mówi: „…obrazy są próbą budowania malarskiej rekonstrukcji rzeczywistości. Tworząc tę nową rzeczywistość odartą z dosłownych znaczeń, pokazuje jej „mechanizm”, jej dzianie się, w którym jest niby jakaś logika, ale której sensu nikt nie zna, bo cóż jest pewnego, poza tym, że wszystko jest niepewne, nietrwałe, rwie się na strzępy. Świat jest pełen nierozstrzygniętych zagadek, człowiek usiłuje złapać, zatrzymać na stałe jakieś prawdy, które okazują się iluzją. Budując więc w malarstwie tę niepewność, tę nerwową zakłóconą przez człowieka przestrzeń życia, natury: to pasmo życia, gdzie mieszają się rytmy biologii i rytmy ludzkie tak, że powstaje pieniąca się magma, która jednak wydaje się mieć pozory sensu. Sensu tego nie widać, ale jest jakby wyczuwalny, a to pozwala żyć w bezustannym poszukiwaniu”.

Kuratorką wystawy, która czynna będzie do 10 maja, jest Bożena Szczupak.

 




Studzenie Słońca Juliusza Kosina


 W niedzielę, 17 marca, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Juliusza Kosina „Studzenie Słońca”. Partnerem wystawy, która czynna będzie do 11 kwietnia, jest warszawska Galeria Nanazenit.

 

W niedzielę, 17 marca, w należącym do Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie Pałacyku Strzeleckim przy ulicy Słowackiego 1 w Tarnowie, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Juliusza Kosina „Studzenie Słońca”. Początek o godzinie 16.00. Kuratorką ekspozycji jest Martyna Sobczyk, a partnerem warszawska Galeria Nanazenit. Wystawę oglądać będzie można do czwartku, 11 kwietnia.

Juliusz Kosin urodził się w 1989 roku w Częstochowie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiował w pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka i pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W 2013 roku obronił dyplom z malarstwa zrealizowany w pracowni prof. Leszka Misiaka uzupełniony aneksem z grafiki warsztatowej w Pracowni Wklęsłodruku prof. Henryka Ożoga. Od 2019 roku jest pracownikiem dydaktycznym na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 


 


Sacrum


 „Sacrum”, to tytuł kolejnej wystawy przygotowanej przez Galerię Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów Plastyków Arteka. Tematem prezentowanych prac są religia, wiara i świętości. Arteka zaprasza ma wernisaż 29 lutego. Wystawa czynna będzie do 30 marca.

 

Galeria Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów Plastyków Arteka przy ulicy Wałowej 16/ zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem będzie to „Sacrum”, wystawa, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 29 lutego o godzinie 18.00. Prezentowane prace, bardziej lub mniej wnikają w istotę tematu, indywidualne rozważania i przemyślenia dotyczące religii, wiary, świętości. - Nazwaliśmy tę wystawę Sacrum, ponieważ jest to pojęcie bardzo szerokie. Można go rozpatrywać na wielu płaszczyznach – teologicznej, filozoficznej, etycznej, estetycznej i innych. Nas interesuje wątek związany ze sztuką, a konkretniej ze sztuką o tematyce religijnej. Od początków dziejów człowiek poruszał ten temat, a ślady prowadzą jeszcze do malarstwa jaskiniowego, gdzie można zidentyfikować różne bóstwa narysowane, wyryte, namalowane na ścianach. We wszystkich religiach świata odnaleźć można przykłady przedstawień i symboli związanych z wiarą – można przeczytać na stronie Galerii.

Autorami przygotowanej przez Artekę ekspozycji są: Krystyna Baniowska-Stąsiek, Piotr F. Barszczowski, Marek Benewiat, Piotr Bubak, Stanisław Chmiel, Piotr Figiel, Ewa Fleszar, Roman Fleszar, Weronika Fleszar, Tomasz Głowacz, Kazimierz Klimkiewicz, Jerzy Martynów, Marek Niedojadło, Lidia Połeć-Kantor, Michał Poręba, Piotr Rączka, Jery Ruszel, Anna Skupińska, Anna Śliwińska, Kazimierz Twardowski, Bożena Wojtanowska, Grzegorz Wójcik oraz Aleksandra Zuba-Benn.

Wystawę oglądać będzie można do soboty, 30 marca.

 



Sztuka pokoleń - wystawa


 Około 70 prac z różnych dziedzin sztuki, których twórcami są trzy pokolenia. Na wernisaż niezwykłej wystawy „Artystyczne inspiracje – Andrzej Ruszel i rodzina”, zaprasza 4 marca zaprasza Muzeum Ziemi Tarnowskiej. Wystawa odbędzie się w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej i czynna będzie do 29 marca.

 

W poniedziałek, 4 marca o godzinie 18.00, w Muzeum Ziemi Tarnowskiej odbędzie się otwarcie wystawy „Artystyczne inspiracje – Andrzej Ruszel i rodzina”.

Ta niezwykła wystawa, która zrealizowana została w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej, odsłania dokonania czterech pokoleń artystów, zarówno profesjonalistów jak i amatorów, w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Historia artystycznej twórczości rodziny Ruszel zaczyna się w ubiegłym stuleciu od Andrzeja, który mimo pracy zawodowej i obowiązków związanych
z wychowaniem i utrzymaniem licznego potomstwa znajdował czas, aby rozwijać swoją pasję. Dopiero po przejściu na rentę, mając więcej czasu mógł poświęcić się działalności artystycznej: rysować, malować i rzeźbić. Mimo, że był samoukiem i amatorem, jego prace były bardzo dobrze postrzegane zarówno w środowisku tarnowskim, jak i poza nim. Jego postawa, charyzma i dobry przykład, stały się inspiracją dla synów.

Na wystawie eksponowanych będzie około 70 prac, których autorami jest szesnaścioro twórców,  będących przedstawicielami trzech pokoleń potomków Andrzeja. Zobaczyć też będzie można jedną pracę syna Karoliny, Samuela – dziewięciolatka, który prezentuje już czwarte pokolenie.

Do tej pory w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej swoje prace pokazywali: Jerzy, Wojciech, Marcin i Krzysztof. To twórcy, którzy realizują się zawodowo poprzez sztukę a ich dorobek znany jest zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na ekspozycji zobaczyć będzie można prace z różnych dziedzin sztuki: rzeźbę, płaskorzeźbę, malarstwo, techniki mieszane, fotografie oraz rysunki. Kuratorką wystawy jest Bożena Szczupak. Ekspozycja czynna będzie do 29 marca.

 



Autoportret naturalnie


 W Dzień Kobiet, 8 marca, Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Inez Baturo. Pochodząca z Bielska-Białej artystka specjalizuje się w fotografowaniu pejzaży. Wystawa czynna będzie do 13 kwietnia.

 

Wystawa „Autoportret naturalnie” to kolejna propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury. Autorką fotografii jest Inez Baturo. Wernisaż z udziałem autorki odbędzie się 8 marca o godzinie 18.00 w TCK przy  Rynku 5. – Fotografując pejzaż, portretuję siebie, własne emocje związane z byciem tu i teraz, w kontakcie z przyrodą i z pierwotnym światem. Czuję, że jestem częścią natury, jej składową. Krajobraz jest pretekstem do zanurzenia się w harmonii i ciszy miejsc, które są z mojego punktu widzenia prawdziwe – tak o swojej pracy opowiada artystka.

Inez Baturo urodziła się w 1966 roku, mieszka w Bielsku-Białej. Z wykształcenia jest filologiem angielskim. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Fotografików, jedną z członków założycieli Związku Polskich Fotografów Przyrody. Należy do Agencji Forum oraz do IRIS Photo, organizacji z siedzibą w Wielkiej Brytanii, promującej światową fotografię kobiet. Fundatorka i prezeska Fundacji Centrum Fotografii. Jest organizatorką biennale fotografii światowej –  FotoArtFestivalu, licznych kursów, spotkań, plenerów fotograficznych i międzynarodowych projektów. Fotografie publikowała m. in. we Voyage, Podróżach, National Geographic.

Wystawę w Tarnowskim Centrum Kultury można będzie oglądać do 13 kwietnia.

 

 


Wewnętrzny horyzont - wystawa


 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 9 lutego do galerii na dworcu PKP na wernisaż wystawy „Wewnętrzny horyzont”. Na ekspozycję złożą się prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Miho Iwata. Wystawa czynna będzie do 1 kwietnia.

 

W piątek, 9 lutego, w oddziale Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie na dworcu PKP będzie miał miejsce wernisaż wystawy „Wewnętrzny horyzont”. Początek o godz. 18.00. Na ekspozycji zobaczyć będzie można prace: Agnieszki Bartak-Lisikiewicz, Magdaleny Daniec, Tomasza Dańca, Grzegorza Frydryka, Piotra Idziego, Antoniny Janus-Szybist, Pawła Marcinka, Agnieszki Pawłowskiej-Górskiej, oraz Agnieszki Piksy. Zbiory oochodzą z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej: Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Miho Iwata.

Kluczowym motywem wystawy ukazującej reprezentacje różnych twórców, jest wewnętrzny horyzont, mający za zadanie naprowadzać, odgrywać rolę wizualnego kompasu poprzez różnorodne narracje, obrazy, nakreślone perspektywy. Stawia on pytania: czy sztuka egzystencjalna może zmienić perspektywę postrzegania rzeczywistości? Czy poprzez język wizualny twórcy stwarzają sobie strategie przezwyciężenia inercji, acedii i zwątpienia?

Wystawa czynna będzie do poniedziałku, 1 kwietnia, a oglądać będzie ją można od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godz. 9.00-17.00.

 

 


Wstęgowy Gwoździec - wystawa


 W piątek, 24 listopada, w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu otwarta zostanie wystawa „Wstęgowy Gwoździec – życie w wiosce pierwszych rolników sprzed 7 tysięcy lat”. Wernisażowi towarzyszyć będzie okolicznościowy wykład. Ekspozycja czynna będzie do 21 kwietnia  roku.

 

Od 24 listopada do 21 kwietnia przyszłego roku, w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu przy Rynku 20-21 oglądać będzie można wystawę „Wstęgowy Gwoździec – życie w wiosce pierwszych rolników sprzed 7 tysięcy lat”. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek,  24 listopada o godzinie 17.00, a towarzyszyć będzie mu wykład – prelekcja. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną wyniki interdyscyplinarnych badań wczesnoneolitycznej osady kultury ceramiki wstęgowej rytej w Gwoźdźcu. Wystawa podzielona będzie na segmenty ukazujące poszczególne aktywności życia mieszkańców wioski sprzed 7 tysięcy lat, dotyczące zarówno sfery materialnej jak i duchowej. Zaprezentowane zostaną najciekawsze zabytki pozyskane w trakcie przeprowadzonych podczas 9 sezonów badań wykopaliskowych. Prezentacji towarzyszyć będą plansze z informacjami stanowiącymi efekt analiz zespołu badaczy z różnych dziedzin (między innymi archeobotaniki, archeozoologii czy traseologii). Badania prowadzone były przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Wynikiem pracy zespołu naukowców jest publikacja „Najstarsza osada kultury wstęgowej rytej z terenu Polski. Gwoździec stan. 2, gm. Zakliczyn” wydana przez Instytut Archeologii i Etnologii PAN i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Wystawa, której kuratorką jest Agnieszka Kukułka, czynna będzie do niedzieli, 21 kwietnia.

 

 


Radia, radyjka - wystawa


 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza 4 grudnia na otwarcie wystawy „Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi”. Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane radia z czasów dwudziestolecia międzywojennego i okresu PRL. Wybrane, bo cała kolekcja liczy kilkaset obiektów. Wystawa czynna będzie do 7 kwietnia.

 

„Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi” to tytuł wystawy, na otwarcie której zaprasza 4 grudnia o godzinie 17.00 Muzeum Okręgowe w Tarnowie przy Rynku 3.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi z Szerzyn, posiadającego w swoich zbiorach radia z czasów dwudziestolecia międzywojennego i okresu PRL. Cała kolekcja obejmuje kilkaset obiektów, które były zbierane przez lata. Pokazanie całości jest wręcz niemożliwe, dlatego na wystawie zaprezentowane zostaną te najciekawsze. Będzie można zobaczyć m.in. odbiornik kryształkowy wyprodukowany w Polsce w 1935 r., radio które było tworzone z myślą o armii niemieckiej, pochodzące z austriackiej fabryki Nikolausa Eltza oraz odbiorniki pochodzące z polskich zakładów DIORA w Dzierżoniowie i Zakładów Radiowych im. Marcina Kasprzaka w Warszawie. W kolekcji znajdują się także gramofony, patefony, magnetofony, telewizory i przyrządy służące do naprawy radioodbiorników. Wystawa, której kuratorką jest Karolina Fudyma, czynna będzie do 7 kwietnia.

 




KONCERTY



 



FunFest


 Centrum Sztuki Mościce zaprasza przez cały niemal marzec na FunFest - Festiwal Humoru. W ramach festiwalu przygotowano siedem wydarzeń, zarówno dla młodzieży jak i starszych odbiorców. Sprzedaż biletów trwa.


Na na drugą edycję festiwalu FunFest - Festiwal Humoru zaprasza Centrum Sztuki Mościce. W ramach festiwalu odbędzie się siedem wydarzeń. Program został ułożony w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Będzie więc oferta i dla młodzieży, i dla starszych odbiorców, dla miłośników ponadczasowych polskich komedii i osób, które cenią dobrą grę aktorską oraz doceniają błyskotliwe monologi. Sprzedaż biletów trwa. Szczegółowy program na https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/1994,funfest-2024-festiwal-humoru

 






Niepozorny Zaścianek


 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 5 kwietnia na koncert Niepozorny Zaścianek. Koncert, przygotowany w ramach Pracowni Piosenki, stanowi muzyczne ożywienie poezji Wisławy Szymborskiej.

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 5 kwietnia o godzinie 19.00 na koncert  Niepozorny Zaścianek, który promuje Pracownię Piosenki, nowy projekt muzyczny TCK. Koncert to okazja, aby doświadczyć, jak poezja Wisławy Szymborskiej ożywa w muzyce, stając się pełnymi emocji i refleksji piosenkami.
Kompozycje do wierszy są dziełem Grzegorza Gawlika, za przygotowanie wokalne odpowiada Sławomir Ramian. Uczestnicy Pracowni Piosenki nie tylko przedstawią własne interpretacje utworów, ale również zaproszą publiczność do wspólnego odkrywania i refleksji nad poezją laureatki Nagrody Nobla. Wydarzenie rozpoczyna nową serię koncertów i jednocześnie stanowi otwarte zaproszenie do dołączenia do Pracowni Piosenki.

Bilety w cenie 30 zł można kupować w kasie TCK lub online.

 



Prix Animato Tarnów


 W sobotę, 6 kwietnia, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbędzie się III Konkurs Pianistyczny „Prix Animato Tarnów”. W solowych programach zaprezentuje się czwórka młodych chińskich pianistów, walcząc o Nagrodę Publiczności.

 

Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie, Stowarzyszenie Animato w Paryżu oraz Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, zapraszają na III Konkurs Pianistyczny „Prix Animato Tarnów” – powiew młodości z Dalekiego Wschodu. W sobotę, 6 kwietnia, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Lippóczy’ego 4, w dowolnych solowych programach zaprezentuje się czwórka młodych chińskich pianistów. W rozpoczynającym się o godzinie 17.00 koncercie, o Nagrodę Publiczności powalczą zaproszeni przez prof. Mariana Rybickiego: Yifan Lei, Zhehao Li, Bowen Wang oraz Hangchenyu Zhu.

Dyrektorem artystycznym konkursu jest prof. Marian Rybicki, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Bilety w cenie 30 złotych będą dostępne w sekretariacie Szkoły Muzycznej w dniach 25-27 marca oraz 2-5 kwietnia.

 




Piotr Rubik


 Piotr Rubik z koncertem “Niech mówią że to nie jest miłość”, wystąpi 6 kwietnia w Arenie Jaskółka Tarnów. Na scenie artysta wystąpi wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławskim Chórem Akademickim oraz solistami.


Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławskim Chórem Akademickim pod dyrekcją Alana Urbanka oraz znakomitymi solistami – Martą Moszczyńską, Marcinem Januszkiewiczem, Agnieszką Przekupień i Michałem Gaszem, 6 kwietnia o godzinie 19.00 zagrają i zaśpiewają najpiękniejsze piosenki o miłości. Podczas koncertu usłyszeć będzie można największe dzieła Piotra Rubika jak „Niech mówią że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „Nie wstydź się mówić, że kochasz” i wiele, wiele innych piosenek. Bilety do kupienia za pośrednictwem strony  https://www.artbilet.pl/piotrrubikmilosc






Funky Flow w Dołędze


 Muzeum Dwór w Dołędze zaprasza 6 kwietnia na rozpoczęcie sezonu skansenowego. Sezon zainauguruje koncert zespołu Funky Flow, czyli mieszanka jazzu i funky z elementami bluesa i rocka.

 

W tym roku na rozpoczęciu sezonu w Muzeum Dwór w Dołędze zagra zespół Funky Flow. W sobotę, 6 kwietnia o godzinie 17.00, zaprezentowana zostanie wybuchowa mieszanka jazzu i funky z elementami bluesa i rocka. Autorskie kompozycje zespołu mieszają się ze standardami jazzowymi i coverami w wyjątkowych aranżacjach.
Zespół powstał w 2005 roku i od tego czasu przeszedł długą drogę muzyczną i personalną. Obecnie tworzą go: Jakub Szturm – gitara, Tomek Drachus – hammond, syntezatory, Tomek Stawarz – perkusja. Przez prawie 20 lat istnienia Funky Flow nagrał 2 albumy i występował na licznych festiwalach i koncertach klubowych. Poza zespołem, tworzący go muzycy mają udział w produkcji i nagraniach kilkunastu płyt, zagrali kilkaset koncertów, łącznie z występami na South by West, Przystanku Woodstock czy krajowych eliminacjach Eurowizji. W gronie artystów, z którymi współpracowali lub występowali, są m.in. Jennifer Batten, Jack Moore (syn Gary Moore’a), Wojtek Pilichowski, Zbigniew Jakubek, Krzysztof „Puma” Piasecki i wielu innych.

 



Majewska, Korcz, Andrus


 Na koncert  "Piosenki Korcza i Andrusa" zaprasza 11 kwietnia Centrum Sztuki Mościce. Na scenie, wraz z artystami, wystąpi ikona polskiej piosenki, Alicja Majewska, a wszystkim towarzyszyć będzie Warsaw String Quartet.

 

Trzy lata od wydania płyty „Żyć się chce”, Alicja Majewska, ikona polskiej piosenki, powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz KorczArtur Andrus. "Piosenki Korcza i Andrusa" to koncert będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert 11 kwietnia o godzinie 19.00.

Na scenie wystąpią Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus z towarzyszeniem Warsaw String Quartet

Bilety w cenie 130 zł (normalny), 120 zł (ulgowy), 100 zł (pufy) są do kupienia online lub w kasie CSM.

 



Bajki muzyką pisane


 We wtorek, 16 kwietnia, do Kąśnej Dolnej, specjalnie dla dzieci, zawita Filharmonia Krakowska. W ramach projektu „Bajki muzyką pisane – Fredro dzieciom”, artyści przedstawią muzyczną bajkę „Motyl”.

 

„Bajki muzyką pisane – Fredro dzieciom” to tytuł projektu, w ramach którego w Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna, artyści Filharmonii Krakowskiej przedstawią najmłodszym muzyczną bajkę „Motyl”. Główną postacią przedstawienia jest Aleksander Fredro, który wprowadzi dzieci w świat poezji oraz ilustrującej ją muzyki. Widzowie będą mieli okazję poznania instrumentów mało znanych lub wręcz zapomnianych. „Bajki muzyką pisane” to spektakle wypełnione piosenkami i humorem, obfite w interakcje z pełną energii, młodą publicznością.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i zostanie zaprezentowany we wtorek, 16 kwietnia, dwa razy: o godz. 10.30 i o godz. 12.30. Cena biletu wynosi 15 zł (na każde piętnaścioro dzieci jeden opiekun ma wstęp bezpłatny).

Zgłoszenia widzów indywidualnych, jak i grup szkolnych przyjmuje biuro koncertowe Centrum Paderewskiego – tel. 14 600 00 16, e-mail: biuro@centrumpaderewskiego.pl.

 




The best of Kroke


 Zespół Kroke i Sławek Berny, 19 kwietnia wystąpią z koncertem „The best of Kroke” w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

 

W piątek 19 kwietnia, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie z koncertem „The best of Kroke” wystąpią zespół Kroke i Sławek Berny. Początek o godzinie 19.00. Podczas koncertu usłyszeć będzie można najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne utwory krakowskiego tria oraz zaproszonego przez zespół Sławka Bernego. Po występie będzie można spotkać się w foyer z muzykami, otrzymać ich autografy oraz kupić płyty zespołu.

Kroke – w języku jidysz słowo to oznacza Kraków – stworzyła w 1992 roku trójka absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej: Tomasz Kukurba, Jerzy BawołTomasz Lato. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób tworzą własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl. Kroke to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.

Bilety w cenie 105 złotych nabyć można na stronie www.biletyna.pl.

 



Niesamowity Quincy Jones


 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza 20 kwietnia na koncert utworów legendarnego producenta muzycznego, Quincy’ego Jonesa. Niezapomniane piosenki, wykonywane przez takie gwiazdy estrady, jak Michael Jackson, Patti Austin czy James Ingram, przygotował zespół Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Na koncert utworów legendarnego producenta muzycznego, Quincy’ego Jonesa, zaprasza w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 18.00 Centrum Paderewskiego Kąśna Dolna. Na scenie wystąpi zespół Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierownictwem muzycznym Szymona Szczota. W programie m.in.: „Turn On The Action”, „Rock With You”, „The Way You Make Me Feel”, „Just Once”. - To będzie koncert przepełniony energią, młodością i charyzmą, ale przede wszystkim wielkim talentem artystów, którzy już niebawem będą kształtować polską scenę muzyczną. Zachęcam Państwa do tego, aby posłuchać ich w Kąśnej zanim zrobią ogólnopolskie i światowe kariery – zaprasza dyrektor  Centrum, Łukasz Gaj.

Bilety w cenie 60 zł w sprzedaży od 20 marca na www.centrumpaderewskiego.pl. Zakup w kasie koncertowej w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej możliwy między 9.00 a 15.00 w dni robocze.

 

 


Totentanz prawie Akustycznie


 Na koncert zespołu Totentanz zaprasza 20 kwietnia Centrum Sztuki Mościce. "Totentanz prawie Akustycznie" to nowa odsłona tarnowskiej formacji rockowej.

 

Pomysł zaprezentowania twórczości Totentanz, znanego z mocnego rockowego brzmienia, w wersji akustycznej zakiełkował już jakiś czas temu.Teraz fani zespołu będą mieli doskonałą okazję, aby usłyszeć zespół w zupełnie nowej odsłonie. Centrum Sztuki Mościce zaprasza 20 kwietnia o godzinie 19.00 na koncert "Totentanz prawie Akustycznie" . Koncert to dwugodzinny program, w którym nie zabraknie największych hitów zespołu takich jak: "Zimny dom", "Na koniec świata", "Poza wszytkim", "Walcz", "Marionetka" czy "Eutanazja", wszystkie w nowych i często zupełnie odmiennych aranżacjach. A że grupa sięgnęła tu po możliwości elektroniki, a nawet instrumenty etniczne, musiało się w nazwie projektu pojawić słowo "prawie". Bilety na koncert w cenie 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy), 60 zł (pufy) można kupować online i w kasie CSM.

 



Kasia Lins w trasie


 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 21 kwietnia na koncert Kasi Lins. W programie koncertu, który odbędzie się w kinie Marzenie, znajdą się najnowsze utwory wokalistki.

 

Na scenie „Marzenia” 21 kwietnia wystąpi Kasia Lins. Pierwsze koncertowe takty zabrzmią o godz. 19. W programie znajdą się również najnowsze utwory wokalistki.

To nie pierwszy koncert Kasi Lins w Tarnowie. W 2019 roku koncertowała w amfiteatrze, promując swoją pierwszą płytę „Wiersz ostatni”. Rok później ukazał się jej drugi album "Moja Wina", czyli zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. W lipcu 2020 roku Kasia Lins opublikowała w Internecie nowatorskie przedstawienie „Czego dusza pragnie". Po trzyletniej przerwie wydawniczej, artystka  powraca z singlem „Po trupach do Ciebie”. W klimatycznym klipie partneruje jej Szczyl. W drugim singlu, „Do śmierci mamy czas”, Kasia raczy publiczność nieoczywistym duetem z silnym głosem polskiej sceny niezależnej, najgłośniejszym rockowym debiutem ostatnich lat - WalusiemKraksąKryzys. Pomimo, że artystka pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze.
Tym razem wychodzi z mroku i pokazuje kobiecość w wydaniu femme fatale. Trzecia płyta artystki "Omen" ukazała się jesienią 2023 roku nakładem Universal Music Polska.
Po jej wydaniu Kasia Lins wyruszyła w jesienną trasę koncertową, prezentując utwory z trzeciego studyjnego albumu  w 12 polskich miastach. Na swoim koncie Kasia Lins ma nominacje do Fryderyków (2019 i 2021), Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków - O!Lśnienia. Jest również laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2020).

Na koncert Kasi Lins zaprasza 21 kwietnia Tarnowskie Centrum Kultury. Koncert w kinie Marzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety są już w przedsprzedaży.

 



Grupa MoCarta


 27 kwietnia, w hali widowiskowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie wystąpi Grupa MoCarta. Nowy program, „Ale kino”, poświęcony będzie muzyce filmowej i gwiazdom srebrnego ekranu.


Grupa MoCarta, z nowym programem „Ale kino”, wystąpi 27 kwietnia w hali widowiskowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. Początek koncertu o godzinie 19.00. Program „Ale kino” to żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej, spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem, Tomem Hanksem i aktorem, który jest największym przegranym światowego kina…

Pojawią się niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, opowieść o historii filmu, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru Grupy MoCarta – Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego oraz Filipa Jaślara.

Bilety na koncert kosztują 100 i 150 zł. Organizatorem koncertu jest agencja Adria-Art.

 



Wiosenna odsłona Korteza


 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 10 maja a koncert Korteza. Podczas koncertu, którego gościem będzie Robert Kretzschmar, oprócz żelaznych przebojów zabrzmi także materiał z ostatniej płyty artysty.

 

Po zakończeniu jesienno-zimowej trasy Korteza „Naucz Mnie Tańczyć”, wkrótce rozpocznie się jej wiosenna odsłona - “Naucz Mnie Tańczyć – Wiosna Tour”. Wiosną Kortez zagra kilkadziesiąt koncertów, prezentując materiał ze swojej ostatniej płyty wzbogacony o najnowszą EPkę, której premiera zaplanowana jest na 9 lutego, a także kilkanaście piosenek z żelaznego repertuaru.

Gościem specjalnym Korteza będzie Robert Kretzschmar, który przez kilka lat był perkusistą Korteza.

W Tarnowie na koncert zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Koncert rozpocznie  się 10 maja o godzinie 20.00. Bilety są w sprzedaży w serwisach biletyna.pl oraz Going.

 

 

 

| | | |